In een blog geeft Ron Carmel, van de onafhankelijke game-ontwikkelaar 2DBoy, de resultaten weer van een jaarlijkse rondvraag bij meer dan tweehonderd onafhankelijke ontwikkelaars. Daaruit blijkt dat bijna de helft van hen de voorwaarden, die Microsoft stelt om een game via XBLA te verkopen, als ondraaglijk beschouwt.
Volgens Carmel zijn de indies vooral ontevreden over de exclusiviteitsdeal die Microsoft hen oplegt, over de "eenzijdige" en "oneerlijke" distributie-overeenkomst die Microsoft hen voorlegt en over het verplicht tonen van het Microsoft Game Studios logo bij het opstarten van het game.
Steeds meer ontwikkelaars kiezen er dan ook voor om niet meer met Microsoft in zee te gaan, maar liever onderdak te zoeken op het Playstation Network.
Reacties (0)
Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers
Plaats een reactie