Tijdens de presentatie van de Nintendo 3DS op dit moment wordt er veel nieuwe informatie vrijgegeven. Hieronder sommen we de nieuwtjes en bekende feitjes op:
- Er zit een motion control in de 3DS samen met een gyroscoop. Deze vertaalt bewegingen van de 3DS naar het beeldscherm.
- Er zijn drie camera's die ervoor zorgen om 3D-foto's van jezelf te maken. Deze kun je kwijt op bijgeleverde memory card.
- Er wordt een memory card van 2GB bijgeleverd.
- De 3DS is backwards compatible. Dat wil zeggen dat je gewone DS spellen kunt spelen.
- Spot pass is een functie die ervoor zorgt dat er waar mogelijk altijd verbinding met internet is. Nintendo heeft hiervoor contracten met diverse netwerkaanbieders zoals T-Mobile en KPN.
- Nintendo is ook bezig om samen te werken met Eurosport en Sky TV om 3D TV uit te zenden.
- Aardman, bekend van Wallace & Gromit, gaat samenwerken met Nintendo voor de 3DS.
- Onder andere 3D-content van Shaun the Sheep zal beschikbaar worden voor 3DS tegen het einde van het jaar. Dit zal in de vorm van korte films van ongeveer een minuut.
- Street pass gaat om Local Wireless Connection tussen verschillende 3DS-systemen. Hiermee detecteert jouw 3DS wanneer er een andere 3DS in de buurt is. Daarnaast wisselt hij automatisch informatie uit met andere gebruikers. Dit kan zelfs als hij in sleepmode. Op Mii Plaza zul je zien wie je onderweg tegen bent gekomen en welke games hij/zij gespeeld heeft.
- Er is slechts één friendcode voor de 3DS, dus je hoeft niet meer per game opnieuw je vrienden toe te voegen. De street pass functie kan ervoor zorgen dat je friendcodes kan toevoegen zonder ze in te typen. Je kunt gewoon iemand accepteren nadat ze op je systeem geregistreerd zijn via Street Pass.
- In Super Street Fighter IV 3DS ontvang je figurines van de verschillend vechters tijdens het vechten. Als je die in je Street Pass functie zet en het systeem sluit, dan kun je versus battles hebben, zonder dat je zelf vecht en daarmee figurines verzamelen.
- Er zijn vier modes om tegen elkaar te knokken in Street Fighter IV: Online, Local Wireless, Channel Live en Streetpass.
- In Channel Live kun je gevechten bekijken die bezig zijn tussen andere mensen.
- Er zullen 35 vechters in Street Fighter zitten.
- Yves Guillemot van Ubisoft komt op en gaat zijn zegje doen over de 3DS.
- Rayman 3D, Splinter Cell 3D, Driver Renegade, James Noir's Hollywood Crimes, Tom Clancy's Shadow Wars, Rabbids 3D Asphalt GT 3D of Combat of Giants of the Dinosaurs worden laten zien.
- Inamoto van Konami en compagnon komen op.
- Pro Evolution Soccer 2011 zal verschijnen voor 3DS en wordt middels een trailer getoond.
- De camera in het spel is veranderd. Hierdoor wordt het realisme verbeterd, omdat je dankzij de 3D-beelden het spel ervaart alsof je erbij bent in het stadion. De camerastand heet player view en staat altijd achter de speler, dus je kijkt vanuit de speler.
- Hayashi van Team Ninja komt op. Hij gaat vertellen over de 3D-graphics van het systeem en over Dead Or Alive.
- De Dead or Alive-game zal Dead or Alive Dimensions heten. Een trailer volgt.
- Dead or Alive is ook speelbaar middels het touchscreen. Je kunt online spelen of gewoon local en je kunt ook co-op spelen. DOA maakt ook gebruik van Streetpass.
- Laurent Fisher gaat het over de Nintendo titels hebben.
- Pilotwings Resort is een van de titels. Je kunt zowel gewoon over het eiland vliegen, of opdrachten uitvoeren.
- Nintendogs + cats laat je zorgen voor zowel honden als katten. De lengte en het gewicht en dergelijke kunnen verschillen dankzij de 3D-techniek. De honden en katten kunnen je gezicht herkennen en kunnen daardoor bang zijn als er een vreemde voor het scherm komt.
- Steeldiver is een onderzeebootgame waarmee je een onderzeeër bestuurt met de gyroscoop.
- Nieuwe software features zijn onder andere een stappenteller, een 3D fotocamera waarmee je Mii's kunt maken van je foto, augmentet reality.
- Hiermee kun je iets levends maken van een levenloos object dat opgenomen wordt met de camera.
- Mii Maker is de naam van de software om Mii's te maken met de camera.
- Met Face Raiders kun je schieten op je eigen foto in een shooting gallery.
- Er zal een internet browser een een E-shop aanwezig zijn op de 3DS.
- Gameboy en Gameboy Color hits zullen beschikbaar zijn in de shop.
- De Nintendo 3DS zal vanaf 25 maart 2011 beschikbaar zijn in Europa.
- Eind juni zullen er zo'n 25 games binnen zijn.