hotness 0
News

De Sims 3

Gepost door

Deze inleiding kan natuurlijk vol gezet worden met allerlei clichéverhalen over hoe erg de franchise wel niet uitgemolken is. We weten immers allemaal dat deze reeks meer uitbreidingen kent dan het aantal graden op een zonnige zomerdag. Zelfs de allergrootste fan moet moeite doen om het lopende band werk van Electronic Arts bij te kunnen houden. We kunnen er met enige zekerheid vanuit gaan dat de eerste uitbreiding van De Sims 3 al weer bijna klaar ligt om verscheept te worden. Het is toch knap dat ze altijd weer dat ene druppeltje melk uit die koe kunnen halen om nog een matige modeaccessoires uitbreiding erbij te kunnen maken. Maargoed, het publiek koopt wel en dat is uiteindelijk waar het EA allemaal om te doen is. Het is een veilige franchise, want iedereen kent de reeks: van hardcore gamer tot je kleine zusje. Verrek, nu heb ik dat stomme clichéverhaal toch opgehangen.

Uitbreidingen of geen uitbreidingen, EA kan met De Sims 3 weer met een schone lei beginnen. Toch zijn de veranderingen in de gameplay niet enorm radicaal. Zo is het nog altijd de bedoeling om een huis uit te zoeken of te bouwen voor je eigengemaakte Sims. Deze Sims dien je gelukkig te houden en in hun behoeften te voorzien. Je hebt de volledige macht om het leven van jou Sims zo mooi of juist verschrikkelijk mogelijk te maken (zwembadtrapjes weghalen als je Sim erin zwemt is nog altijd even leuk). De meest radicale verandering is in feite dat nu vooral het leven buitenshuis ook centraal is gesteld. Elke sim krijgt niet alleen eigen karaktertrekken, maar zal ook een levensdoel moeten nastreven. Hiervoor moet je Sim zich ontwikkelen en vaardigheden vergaren. Wensen van je Sim zijn in een duidelijk kader ondergebracht, welke los staan van de gewone dagelijkse behoeften. De concentratie van het spel ligt namelijk niet meer op het op tijd naar de het toilet brengen van je Sim. Deze basisbehoeften worden veelal automatisch vervuld. Je hebt namelijk al je handen vol aan het vervullen van de levenswensen, zoals een bank aanschaffen of een toespraak houden voor extra charisma.

Het stadsleven was voorheen beperkt tot het stoepje voor de deur, maar nu zal je ook daadwerkelijk op pad kunnen gaan met je Sims. Je bouwt hier en daar relaties op met buurtbewoners, gaat naar je werk of gaat gewoon een stukje wandelen. Deze toevoeging is leuk, maar wellicht iets te klein om een nieuw getal achter de titel van de game te zetten. Want in feite zijn dit alle wijzigingen die gemaakt zijn: het stadsleven ervaren en levenswensen vervullen naast de gewone basisbehoeften. Toegegeven: het is een aardige toevoeging, maar revolutionair is het nu ook weer niet. Het is meer een bijschaving ten opzichte van deel twee. Op grafisch gebied is er ook weinig verandering, al is het wellicht iets mooier geworden. Maar ook hier blijven grote veranderingen uit. Begrijp me echter niet verkeerd: De Sims 3 is de beste uit de reeks, maar wanneer je eerdere delen al eens gespeeld hebt voegt dit deel weinig toe. Hoogstens voor de echte fans, die bijna elk deel hebben gekocht, is het de moeite van de aanschaf waard.

Conclusie

De Sims 3 is duidelijk de beste uit de reeks, maar voegt echter niet genoeg toe op de voorgaande delen. Positief is het feit dat er nu meer op het leven buitenshuis geconcentreerd wordt. Dit laat het spel nog meer op een echte levenssimulatie lijken. Ook is het goed dat de basisbehoeften vrijwel automatisch worden vervuld, zodat je jezelf kunt bekommeren om de kleine en grote levenswensen van je Sims. Op grafisch gebied is er, net als eigenlijk in het hele spel, te weinig veranderd ten opzichte van de eerdere delen. De Sims 3 is leuk voor de hardcore fans of voor mensen die de Sims nog eens willen herbeleven. Voor een compleet nieuwe ervaring zit je echter bij De Sims 3 niet op het juiste adres.

0 reacties op "De Sims 3"