In 2002 werden bezitters van de Gameboy Advance getrakteerd op de zeer goede RPG Golden Sun. Een jaartje later kwam er Golden Sun: The Lost Age uit, een minstens zo sterk deel als het eerste. Daarna werd het een tijdje stil en de fans van deze twee games bleven maar hopen op een vervolg voor de Nintendo DS. Eind 2010 kwam Golden Sun: Dark Dawn dan eindelijk en wij kunnen je vertellen of het het wachten waard was.
Allereerst moet je natuurlijk van het genre houden. Golden Sun: Dark Dawn is namelijk een ouderwetse role playing game. Persoonlijk ben ik daar absoluut geen fan van, maar dat terzijde. Dark Dawn kent een vrij rechtlijnig verhaal dat zich dertig jaar na de gebeurtenissen van het vorige deel afspeelt. Overal op het continent duiken vortexen op die zogenaamde Psy Energy opzuigen. Jij moet met een gezelschap, bestaande uit Matthew, Tyrell en Karis, op onderzoek uit en proberen de problemen in de wereld op te lossen.
Tijdens je avontuur kom je vele personages tegen, welke allemaal wat te vertellen hebben. Op deze manier en dankzij wat tussenfilmpjes ontrafelt zich het rechtlijnige verhaal. Gedurende het spel verplaats je je van kerker naar kerker en onderweg zul je vele gevechten en puzzels voorgeschoteld krijgen. Zoals in iedere RPG zul je ook in Dark Dawn eigenschappen ontwikkelen naarmate het spel vordert.
De gevechten zijn turn based en naast een hele waslijst aan verschillende magische krachten kun je ook Djinn gebruiken. In het spel verzamel je allerlei wezentjes. Deze beestjes helpen je personage om vijandelijke monsters uit te schakelen. Daarnaast zorgt ieder wezen ervoor dat jouw statistieken verbeteren op bepaalde vlakken. Als je ze ontkoppelt voor een summon, dan zul je een ontzettend krachtige aanval uitvoeren. Keerzijde hierbij is dat ze je statistieken dan niet meer verbeteren.
Wat voor de echte die-hards misschien wel belangrijk is, is het feit dat de gevechten, evenals de puzzels, erg gemakkelijk zijn. Je hoeft niet erg veel na te denken om een gevecht te winnen of een puzzel op te lossen. Vooral bij de puzzels zijn de oplossingen meestal voor de hand liggend. Op zich niet zo’n probleem, want ondanks dat zijn ze alsnog erg vermakelijk. Bij de gevechten is het echter wel jammer, want er zitten gewoon veel strategische mogelijkheden in het spel verwerkt, maar eigenlijk volstaat een simpele aanval of spreuk in de meeste gevallen.
Golden Sun: Dark Dawn laat wel erg goed zien wat de bijna zes jaar oude Nintendo DS op technisch gebied aankan. De omgevingen zien er enorm gedetailleerd en kleurrijk uit. Bovendien zijn de gevechten driedimensionaal vormgegeven, wat een lust is voor het oog. De tussenfilmpjes die zo nu en dan de revue passeren zijn ook om van te smullen.
br>Conclusie
Als je fan bent van het RPG-genre, dan zul enorm veel plezier beleven aan Golden Sun: Dark Dawn. Het spel ziet er geweldig uit en het speelt ook nog eens enorm lekker. Er zijn tal van verschillende aanvallen en vooral de Djinn-aanvallen zijn erg spectaculair. Enige kanttekening die gemaakt dient te worden, is dat het in gevechten en puzzels nooit echt uitdagend worden. Golden Sun: Dark Dawn is daarom niet de ultieme topper geworden, maar blijft op het niveau 'zeer goed' hangen.