De naam van het pakket luidt ‘LEGO Star Wars: The Complete Saga’. De game, die alleen voor de volgende generatie spelcomputers te halen valt, is feitelijk een samenvoeging van de eerste LEGO Star Wars (I, II en III) en die uit ‘The Original Trilogy’ (IV, V, VI). Elke episode is handig opgedeeld in zes hoofdstukken, die telkens vooraf gegaan worden door de bekende Star Wars-inleiding. Het ultieme pakket dus voor diegenen die geen van beide games heeft gespeeld. Een goedkope actie kun je stellen, toch drukt dit de pret absoluut niet en is The Complete Saga een absolute aanrader voor .. uhm .. iedereen!
Dit komt voornamelijk door het feit dat de game net zo leuk, zoniet leuker is als de voorgaande delen. Nog steeds bevat het die typische LEGO-humor, die vermakelijke gameplay en die ontzettend gevarieerde extra’s. Zo wordt Mos Eisley Cantina, de plek waar onze Jedi Luke Han Solo Chewbacca ontmoette, afgebeeld als een secundair speelmenu waar je allerlei dingen kunt gaan doen. Wat dacht je van eigen LEGO-poppetjes in elkaar knutselen, één tegen één gevechten houden, je digitale geldbeugel spenderen aan personages en andere geweldige extra’s etc. Er zijn nog talloze andere dingen die vrij te spelen zijn, zoals filmpjes, geheime levels en zelfs ontzettend grappige vermommingen voor je karakters.
Daarnaast kun je daar via Xbox Live of PlayStation Network een ander persoon ontmoeten om vervolgens de straten van alle afleveringen onveilig te maken. Inderdaad, ontwikkelaar Traveller’s Tales heeft een veelzijdige tweespelersfunctie in The Complete Saga verwerkt. Dat is een enorm pluspunt, aangezien de serie erg gericht is op het spelen met een vriend of vriendin. De puzzels zijn namelijk van een dusdanig niveau, dat je soms iemand nodig móet hebben om door dat ene obstakel te komen. Denk daarbij aan een kapotte brug, een beveiligd systeem of een lift die je met behulp van de Force-krachten weer aan moet zetten. Ze zijn niet al te moeilijk, maar het plezier wat ik eraan blijf houden zegt al genoeg over de kwaliteit van de game.
Naarmate je een aflevering zonder of met een vriend volledig hebt afgesloten, krijg je de mogelijkheid om deze weer te herspelen in de ‘Free Play’-modus, waar je met een zelfgekozen of zelfgemaakt personage het level kan verkennen. Ook krijg je de optie Challenge, waarin het de bedoeling is om zo snel mogelijk zo veel mogelijk Studs (geld) te verzamelen. Allemaal ontzettend leuke opties die de herspeelbaarheid van The Complete Saga aanzienlijk vergroten.
Het moge trouwens duidelijk zijn dat de game er fantastisch uitziet op een PlayStation 3 of Xbox 360. De stijl die Traveller’s Tales heeft ontworpen is werkelijk subliem, hierdoor roepen de omgevingen al gauw je aandacht en zijn de visuele effecten plezierig om naar te kijken. Elke fanaat van LEGO óf Star Wars zal ongetwijfeld tevreden worden gestemd. Dit komt niet alleen door het grafische aspect, maar ook door de geluiden en muziekjes die je door de game heen te horen krijgt. De lichtelijk geremixte Star Wars muziekjes en oldskool R2-D2 geluiden brengen de nostalgie hoog te boven.
Toch is het niet alleen maar rozegeur en maneschijn die de game met zich meebrengt. Zo wordt de game naar mijn mening iets té snel uit de doeken gedaan: ze gaan namelijk op sneltreinvaart door de verhaallijn heen, en dat vind ik enigszins jammer voor de mensen die niet bekend zijn met de serie. Ook vertoont de camera met twee spelers soms wat kuren. Vooral als één van de gamers een geheime ruimte betreedt, wil de cameravoering nog wel eens over zijn nek gaan. Deze foutjes wegen echter niet op tegen het feit dat LEGO Star Wars: The Complete Saga een fantastisch pakket is vol avontuur, humor en boordevol content om je maanden vast te houden.
Het verleden heeft bewezen dat de science-fiction reeks Star Wars en het Deense speelgoed LEGO nooit echt succesvol zijn geweest in de gameindustrie. Games als LEGO Island en Star Wars Bounty Hunter werden zelfs op alle fronten afgekraakt door menig gamejournalist. Om hier verandering in te brengen sloot ontwikkelaar Travellers Tales twee jaar geleden een samenwerkingsverband met Denemarken, om zo hun paradepaardjes om te wikkelen in één filmische, humoristische grootmacht. Het recept bleek LEGO Star Wars I & II, die door de jaren heen fanatiek gespeeld werden door jong en oud. Vanwege het gigantische succes kondigden ze aan het begin van het jaar een derde deel aan, namelijk een pakket dat beide games zou bevatten plus een aantal vele, leuke extras.
Reacties (0)
Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers
Plaats een reactie
Reacties laden...