Laden...
Review

SSX: On Tour

0
Dit is alweer het vierde deel uit de reeks, het gevaar is dat het allemaal niet zo vernieuwend genoeg is. Maar de makers hebben beloofd om het toch vernieuwend genoeg te maken om de volle pot ervoor te betalen. Of ze daar in geslaagd zijn lees je hier.

Als je het spel opstart valt het direct op dat er een heel nieuwe look is. De look is veranderd naar een meer Punk Rock/Metal look. Daardoor ziet het spel er veel gemener uit wat het ook volwassen maakt. Dat is één van de twee voornaamste verandering die deze SSX met zich meeneemt. De andere is dat je naast snowboarden ook kan skiën. Dat is een hele leuk toevoeging waardoor de speelduur verlengt want nu wil je The Tour wel twee keer uitspelen. Maar er is daar ook een negatief puntje aan. De controls verschillen namelijk niks waardoor het niet uitdagend genoeg is. Maar ik ben al blij dat het niet alleen maar snowboarden is en dat je nu ook kan afwisselen. Zijn er verdere grote vernieuwingen? Neen, waardoor het voor fans misschien niet de €60 waard is.


En dan kom ik aan het enige minpunt aan de gameplay van het spel en dat is namelijk de camera. Als je een trick aan het uitvoeren bent komt de camera op een niet zo aangename manier te staan waardoor je de grond niet ziet en waardoor je niet weet wanneer je moet stoppen met je trick en ofwel te vroeg stopt of op de grond vlamt. Ook als je vast komt te zitten kan de camera best lastig doen waardoor het nog moeilijker is om eruit te geraken. Dat is het enigste minpunt en voor de rest is deze game zeker aan te raden. Er is geen online mode meer maar de multiplayer voor met je vriend(in) maakt dat allemaal goed. Je kan alle events met zijn twee spelen en is al even uitgebreid.

Het beeld ziet er heel mooi uit door de nieuwe look van het spel. Althans op de tracks. De speler en de pistes zijn er heel gedetailleerd uit. Maar de randanimatie mocht heel wat beter. Dan heb ik het over helikopters, auto’s en het publiek. Die zien er slecht uit. Als die ook mooi waren afgewerkt had de score voor het beeld misschien wel het maximum gekregen want voor de rest ziet het er alles prachtig uit.

Met de nieuwe look is er ook een geheel nieuwe muzieklijst gemaakt. Er zijn twee soorten muziekstijlen. Bij trick evenementen hoor je telkens Urban muziek en bij race evenementen zijn het harde rock/punkrock/hardcore tracks. De lijst is niet zo groot waardoor je veel hetzelfde hoort maar dat is niet erg want de makers hebben gespeeld met de muziek. Als je hoog in de lucht bent stopt de muziek en vanaf je weer op grond bent vliegt de pompende muziek eruit. Dat hebben de makers heel knap gedaan en verdient een extra pluim. Ben je niet voor Urban of Rock? Je kan helemaal de muzieklijst aanpassen hoe jij het wilt wat leuk meegenomen is. De rest van de geluiden, zoals het schuren over sneeuw in bochten, zijn ook heel goed afgewerkt.

In deze versie staat The Tour centraal. Je maakt een personage aan naar je eigen voorkeuren (geslacht, haar, lichaamsbouw en ga zo maar door) en dan is het jouw doel om als eerste op de lijst te komen staan. Je begint helemaal onderaan maar door evenementen te winnen klim je jezelf naar boven. Iets dat je kan vergelijken met de Most Wanted – list uit het spel Need For Speed: Most Wanted. Er zijn twee soorten evenementen: De officiële evenementen en de shreds die illegaal zijn. Bij de officiële valt natuurlijk het meest geld te verdienen en kan je sponsors binnen halen. Maar ook de shreds zijn belangrijk voor punten en je plaats in de toplist. Je krijgt dan ook geld waarmee je betere boards of ski’s kan kopen maar ook kledij, kapsels tot zelfs lippenstift. Je kan alles vanaf het begin kopen maar om alles te kunnen kopen moet je toch al een tijdje bezig want het is namelijk niet zo goedkoop.

De events zijn enorm gevarieerd. Je hebt natuurlijk de klassieke race en tricks events maar er is veel meer dan dat! Zo moet je zo weinig mogelijk in de lucht blijven of moet je juist geen sneeuwcontact maken. Of wat dacht je van dat je moet ontsnappen aan de ski politie of je moet een aantal kinderen van de piste slaan. Er zijn er nog veel meer events dan deze en het pakket is enorm gevarieerd, dit is toch wel één van de sterkste punten waardoor het niet snel verveelt. Maar het coolste aan deze spel zijn wel de monster tricks. De controls zijn zeer eenvoudig en gemakkelijk aan te leren en om een monster trick uit te voeren moet je eerst zorgen dat er een balkje vol is en geel. Om een monster trick uit te voeren gebruik je de D-pad door in verschillende richtingen te duwen. Ze zijn enorm cool om te zien en het beeld vertraagt dan ook waardoor je score nog hoger kan lopen tenzij je niet met je hoofd in de sneeuw belandt.
Net zoals voorgaande delen is dit een topper. Het bevat minder kantjes zoals de camera en dat het niet allemaal meer zo vernieuwend is maar toch blijft deze game enorm cool om te spelen en is dit een aanrader van formaat.

Reacties (0)

Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers

Plaats een reactie

Reacties laden...