GameQuarter
Inloggen
GameQuarter logo
  • Content

    Nieuws

    Gaming nieuws en updates

    Reviews

    Game beoordelingen

    Previews

    Vooruitblik op nieuwe games

    Artikels

    Columns, lijstjes en andere

    Giveaways

    Win gratis games en prijzen

  • Community & Media

    GameQuarter Podcast

    Onze wekelijkse podcast

    Gamebar Podcast

    Podcast van onze Gamebar-vrienden

  • Over Ons

    Over Ons

    Wie we zijn en wat we doen

    Auteurs

    Ontmoet onze schrijvers

    Werken Bij

    Word onderdeel van het team

    Contact

    Contacteer ons team

GameQuarter.be - Gaming Nieuws, Reviews & Previews

Het Nederlandse gaming platform voor het laatste nieuws, uitgebreide reviews en exclusieve previews van je favoriete games.

Volg ons:

Discord

Chat met de community

  1. Home
  2. Artikel
Artikel

Deadlock gaat op een nieuwe manier om met cheaters

Deze keer is het ook leuk voor de mensen die last hebben van die rotzakken

Deadlock gaat op een nieuwe manier om met cheaters
Door Peter Beckers
28/9/2024bijna 2 jaar geleden
20

Tijdens een potje CounterStrike, Call of Duty of enig andere cometitieve game zit niemand te wachten op iemand die valsspeelt. Cheating behoort tot de grootste ergernis op dit moment in gaming en dat is al sinds het moment dat multiplayer games populair werden. Toch zijn ze er nog altijd, maar Valve probeert nu iets nieuws wat in ieder geval zorgt voor minder ergernis bij de mensen die last hebben van de valsspelers.

Het is een dilemma voor veel ontwikkelaars. Zeker op de PC hebben ontwikkelaars constant te maken met het bestrijden van valsspelers. Soms gaat het om software die ervoor zorgt dat de cheater door muren heen kan kijken of om iets anders. Altijd is de eerlijke gamer de sigaar.

Ontwikkelaars proberen van alles en nog wat. Ergens onderweg de evolutie van games stopte bijvoorbeeld de ontwikkelaars met het hosten van eigen servers, waar de servers konden worden misbruikt om bijvoorbeeld sneller XP te vergaren. Maar op een gegeven moment moeten ze drastische maatregelen nemen om cheaters buiten de deur te houden.

CounterStrike 2

Anti-Cheat software is een onderwerp dat een apart artikel verdient. Het is zeer giftige mix van software die zich diep in de kernel van het besturingssysteem nestelt en daarom meer dingen zou kunnen doen dan alleen maar cheaters buiten de deur houden. Een voorbeeld van dergelijke software is Vanguard die wordt gebruikt door Valorant. Deze blijft draaien, ook als je geen Valorant meer speelt en daarmee in zeer gevoelig vaarwater zwemt.

In een forum van playdeadlock.com zijn de changelogs laten zien van de meest recente update van DeadLock. Hier wordt omschreven dat nu ook deze game, die nog niet helemaal af is, maar al zeer veel gespeeld wordt, nu ook van anti-cheat software is voorzien. Valve besloot echter er wel iets leuks mee te doen.

Dit is wat Valve er zelf over te zeggen heeft:

”Wanneer een gebruiker wordt gedetecteerd als cheater, krijgen de tegenstanders tijdens de spelsessie de keuze om de gebruiker onmiddellijk te bannen en de wedstrijd te beëindigen of om de valsspeler voor de rest van het spel in een kikker te veranderen en hem daarna te bannen. Het systeem is ingesteld op conservatieve detectieniveaus terwijl we werken aan een v2 anti-cheatsysteem dat uitgebreider is. We zullen het bannen van gebruikers binnen een paar dagen na de update inschakelen. Als een wedstrijd op deze manier wordt beëindigd, tellen de resultaten niet mee voor andere spelers.”

Dit moet als een klein feestje worden ervaren door de gamers die gewoon lekker willen gamen. Laat de cheater lekker eventjes ronddartelen als een kikker. De valsspeler zal er niets aan hebben, maar het laat jou in ieder geval beter voelen als eerlijke gamer die gewoon even kan lachen. Dat is ook iets waard.

The Wolf Among Us

Auteur

P
Peter Beckers

Auteur

Delen

Laatste artikelen

The Witcher 4 Cover
Nieuws8 uur geleden

CD Projekt Red laat meer los over mogelijke release date voor The Witcher 4

door Stefan van den Broek

Call of Duty: Modern Warfare 4
Nieuws8 uur geleden

Het fysieke exemplaar van Call of Duty: Modern Warfare 4 op de Switch 2 zou een code-in-box zijn

door Stefan van den Broek

sony-interactive-entertainment
Nieuws8 uur geleden

Opvallend: Sony wijst gamers er per mail op dat zij geen eigenaar zijn van digitale spellen

door Stefan van den Broek

halo-campaign-evolved-1
Review16 uur geleden

Halo: Campaign Evolved

door Stefan van den Broek

ARC Raiders
Nieuws22 uur geleden

ARC Raiders schrapt voorlopig Expeditions en gaat deze herzien

door Stefan van den Broek

Bekijk alle artikelen →
Google

Maak van GameQuarter jouw voorkeursbron op Google

Stel GameQuarter in als je voorkeursbron en mis nooit meer het laatste gaming nieuws wanneer je zoekt op Google.

Voeg GameQuarter toe als voorkeursbron

Reacties (0)

Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers

Plaats een reactie

Reacties laden...

Partners & Links

GameQuarter PodcastGamebar PodcastDiscord Server

Ontwikkeld door

Creative Crowd logoCreative Crowd
Privacyverklaring•Gebruiksvoorwaarden

© 2026 GameQuarter.be. Alle rechten voorbehouden.

GameQuarter Discord

Goblin
Goblin vermoedelijk is het ook een fling van Sil
Goblin
Goblin of de naam van de persoon die hij stalkte
DukeClap
DukeClap https://store.steampowered.com/app/233860/Kenshi/
Goblin
Goblin ken het niet. Krijgt wel heel veel goede reviews.
Goblin
Goblin ondanks dat het er niet uit ziet
Doe mee op Discord