• Nieuws
  • Reviews
  • Previews
  • Artikels
GameQuarter
Inloggen
GameQuarter logo
  • Nieuws
  • Reviews
  • Previews
  • Artikels
Vraag aan de redactie: Hoe ziet jouw ideale handheld eruit?
  1. Home
  2. Artikel
Artikel

Vraag aan de redactie: Hoe ziet jouw ideale handheld eruit?

Ze zijn populairder dan ooit!

Door Stefan van den Broek
16/2/202511 maanden geleden
20

Handhelds zijn tegenwoordig ontzettend hot. De hoogtijdagen van de handheld lagen voor mijn gevoel ver in het verleden, namelijk bij de GameBoy. De Nintendo Switch en de Steam Deck weten ze echter weer enorm populair te maken. De komst van de PlayStation Portal en de aankondiging van de Switch 2 doen eveneens een aardige duit in het zakje. Om deze reden legde ik de redactie de volgende stelling voor: Hoe ziet jouw ideale handheld eruit?

Stefan:

Ik ben sinds een paar maanden in het bezit van een PlayStation Portal. Dit komt aardig in de buurt van wat ik graag zie in een handheld. Wat ik alleen nog graag als toevoeging zou zien is dat je alle games die je in je bezit hebt op het apparaat zelf kan spelen, zonder dat je PlayStation hiervoor aan moet staan.

Tevens zou ik graag de optie zien om een aantal games op het apparaat zelf te installeren, waardoor je niet afhankelijk bent van een internet verbinding. Dit zou het gebruik van de handheld in bijvoorbeeld een vliegtuig mogelijk maken en dat is iets wat ik nu mis. Kortom, ik wil gewoon graag al mijn PlayStation games op het apparaat spelen, zonder de vaak negatieve invloed van het internet op de prestaties.

playstation_portal

Sil:

Lastig te zeggen, maar fijn in de hand liggend is het belangrijkst. Een lichtgewicht is ook een pre. De Switch en in mindere mate Steam Deck vind ik in dat opzicht bijvoorbeeld niets, terwijl ik de Vita perfect zou vinden als deze nét iets groter was. Maar ik heb dan ook wel erg grote handen.

Verder wil ik een fatsoenlijk intern geheugen of gewoon support voor een SD-kaart. Niet die ellendige memory cards van de Vita bijvoorbeeld.

Het belangrijkste blijven echter de games!

playstation-vita

Peter:

Mijn ideale handheld heeft de hardware van NVIDIA, dus met DLSS. Hij heeft toegang tot alle stores van consoles en kan alles afspelen. Game Pass, PlayStation, Nintendo of Steam: het maakt allemaal niet uit, want mijn droom-handheld heeft schijt aan platformen. Alles wat hij niet kan draaien kan worden gestreamd van de consoles of van de cloud. De handheld lijkt enorm op de PlayStation Vita en is daarmee niet te zwaar en ook niet te groot, maar heeft een OLED scherm met HDR. Iedereen met een beetje verstand van games en technologie denkt nu waarschijnlijk: Peter, droom lekker verder. Precies! Er werd gevraagd naar de handheld van mijn dromen en dat is precies wat dit is. Onrealistisch, maar wat zou ik er een bedrag voor over hebben als dit ooit op de markt komt.

nvidia-handheld

Mario:

Visueel gezien wil ik een handheld die de helft groter is dan de PlayStation Vita. Daarnaast mag hij ook iets dikker zijn. Zodat je zowel Shoulder buttons als triggers hebt. Voor de rest mag het qua layout op de Vita lijken.

Qua specs doe ik aan wishful thinking, maar zou zeggen dat het op zijn minst base PS5-graphics op het beeldscherm kan toveren en qua opslag moet er onboard meer dan genoeg ruimte zijn voor een game of vijf. O, en laten ze een aparte opslagmodule maken voor het systeem en diens updates. En uiteraard moet er ook een optie zijn om een extra memory card te installeren.

Doeke:

De ideale handheld bestaat al wat mij betreft. Dat is de de Steam Deck. Er is van alles mogelijk met dat apparaat, zowel op technisch vlak als op cosmetisch vlak.

Je kunt hem gebruiken als remote play device voor de Xbox en de PS4 / PS5 en zelfs voor je PC in combinatie met Moonlight en Sunshine. Daarna is het dankzij de levendige Linux community erachter ook simpel om emulatie te doen.

Zelfs voor automonteurs is het een handig device want het kan de laptop vervangen bij het uitvoeren van diagnostisch onderzoek. Zo'n veelzijdig apparaat ben ik nog niet eerder tegengekomen. Maar hij zou nog idealer zijn als ie gewoon een stuk lichter zou zijn. Als luie veertiger lig ik graag op de bank en dan raken m'n armen toch wel snel verzuurd.

Steam Deck Cover

Auteur

Stefan van den Broek avatar
Stefan van den Broek

GameQuarter Editor

Delen

Laatste artikelen

Anthem
Nieuws17 uur geleden

Het is nu definitief voorbij met Anthem

door Peter Beckers

Stip
Nieuws17 uur geleden

Stip is een puzzelgame van Belgische bodem

door Peter Beckers

Call of Duty: Black Ops 7 Cover
Nieuws18 uur geleden

Call of Duty verschijnt mogelijk spoedig op Nintendo Switch 2

door Stefan van den Broek

hqdefault
Nieuws18 uur geleden

Er komt een officiële trading card game van Palworld

door Stefan van den Broek

pokemon-lego
Nieuws18 uur geleden

De eerste drie Pokémon LEGO-sets zijn officieel onthuld

door Stefan van den Broek

Bekijk alle artikelen →

Reacties (0)

Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers

Plaats een reactie

Reacties laden...

GameQuarter.be - Gaming Nieuws, Reviews & Previews

Het Nederlandse gaming platform voor het laatste nieuws, uitgebreide reviews en exclusieve previews van je favoriete games.

Volg ons:

Partners & Links

Headliner.nlGameQuarter PodcastDiscord Server

Ontwikkeld door

Creative Crowd logoCreative Crowd
Privacyverklaring•Gebruiksvoorwaarden

© 2026 GameQuarter.be. Alle rechten voorbehouden.