Nintendo kan nog een puntje zuigen aan de manier hoe Sony en Microsoft hun third-party developers pamperen en moet dringend zijn strategie veranderen. Dat stelt de vice president public relations & marketing bij Bethesda, Pete Hines.
Volgens Bethesda Softworks is het beperkte aantal beschikbare games voor de Wii U het directe gevolg van de gebrekkige support die Nintendo aan third-party developers geeft. Die mening kwam naar voren toen Pete Hines, vice president public relations & marketing bij Bethesda, te gast was bij Bonus Round van GameTrailers.
Nintendo zou er goed aan doen om Sony en Microsoft als lichtende voorbeelden te nemen op het vlak van third-party developer beleid. Die bedrijven communiceren namelijk al jaren met third-party uitgevers over hun plannen, visie en platform.
Hines vertelde:
Sony en Microsoft hebben ons telkens heel vroeg al betrokken bij de PlayStation 3 en de Xbox 360. Ze vertelden ons wat ze deden, wilden doen en hoe dat zou moeten werken. Er was ruimte van onze kant om feedback te geven. Nintendo vertelde ons gewoon dat ze een nieuwe console zouden maken en dat wij er games voor konden ontwikkelen. Die aanpak is veel te kort door de bocht.
Bethesda stelt dan ook dat het logisch is dat de Wii U vandaag in de slop zit door een gebrek aan titels. Als Nintendo leert om meer ondersteuning te geven aan third-party developers, zal daar misschien verandering in komen.





Reacties (0)
Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers
Plaats een reactie