Leon vs Grace
Er werd in eerste instantie heel veel nadruk gelegd op de verschillende vormen van gameplay die je kon verwachten bij het spelen van Leon en Grace. Met Leon bevat de game veel meer actie. Gezien het feit dat Leon eerder in Resident Evil 4 de 'bad ass cop' speelde is dat natuurlijk niet zo vreemd.
Met Grace speel je meer, zoals je dit deed in Resident Evil 2 en 7. Je bent machtelozer en de werkelijke horror komt veel meer naar voren. Waar het met Leon puur om de sfeer gaat, kun je verwachten dat spelen met Grace veel enger zal zijn.
Er worden ook weer een paar gameplaybeelden laten zien die vooral iets te zeggen hebben over hoe prachtig deze game is, maar ook hoe heerlijk gewelddadig de actie is als je met Leon speelt.
Het verhaal gaat door
Voor Leon gaat het verhaal verder waar het eindigde in Resident Evil 6. Hij is nog altijd een DSO Agent en aan het strijden tegen het bioterrorisme, waar onder andere de Umbrella Company zich schuldig aan maakte. Deze zorgde ervoor dat het middels beruchte Racoon City veranderde in een ruïne met een zeer dikke krater in het midden.
Racoon City wordt echter wel bewoond door mensen met enige intelligentie. Een nieuw soort zombie doet zijn intrede van mensen die behoren tot de levende doden, maar die nog altijd onthouden wat ze in hun menselijke verleden hebben gedaan. Zo is er in het hotel waar Grace probeert te overleven een dienstmeid die constant niets anders doet dan proberen de boel schoon te houden tot bloedens toe.
Kettingzaag
De gameplay is gelijkaardig aan eerdere Resident Evils, maar dan gaat het wel een stapje verder. Wie de gameplay beelden bekijkt zal het niet ontgaan dat de actie er hier en daar wat houterig uitziet, waar de games om bekend staan. Echter deze keer wel met een heerlijk arsenaal aan nieuwe moves en wapens.
Vooral de manieren hoe Leon zijn tegenstanders trappend kan omleggen vallen op. Hij kan hoofden kapot drukken tegen de muur met zijn voet en de trapbewegingen zien er net even wat vetter uit dan in Resident Evil 4: Remake.
Elke nog leuk is, is de kettingzaag. Ik denk dat het stiekem de natte droom is van veel fans van de serie: Leon loslaten in het wild met een kettingzaag. Ik krijg het nu wel echt te doen met de zombies die hem in de weg lopen.
Grace krijgt een nieuw wapen met de naam de Requiem. Dit wapen is een extra krachtig pistool, zodat ze een kans heeft haarzelf te verdedigen. Hier moet wel bij gezegd worden dat de kans groot is dat de kogels voor dit wapen bijzonder schaars zijn.
Resident Evil Requiem komt uit op vrij veel platforms. PlayStation 5, Xbox Series X|S, PC, Nintendo Switch 2 en hij is ook beschikbaar in de cloud bij Geforce Now.






Reacties (0)
Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers
Plaats een reactie