GameQuarter
Inloggen
GameQuarter logo
  • Content

    Nieuws

    Gaming nieuws en updates

    Reviews

    Game beoordelingen

    Previews

    Vooruitblik op nieuwe games

    Artikels

    Columns, lijstjes en andere

  • Community & Media

    GameQuarter Podcast

    Onze wekelijkse podcast

    Gamebar Podcast

    Podcast van onze Gamebar-vrienden

    Discord

    Chat met de community

  • Over Ons

    Werken Bij

    Word onderdeel van het team

    Auteurs

    Ontmoet onze schrijvers

Er was een Resident Evil Showcase
  1. Home
  2. Nieuws
Nieuws

Er was een Resident Evil Showcase

en dit is wat we hebben geleerd

Door Peter Beckers
16/1/2026ongeveer 2 maanden geleden
40

Op donderdag 15 januari was organiseerde Capcom een showcase die speciaal is gericht op Resident Evil Requiem. Hoewel deze game al flink wat aandacht heeft gekregen, vonden de ontwikkelaars het nog niet genoeg en wilde zij graag wat tipjes van de sluier geven. Dit is wat we gisteren hebben geleerd over Resident Evil Requiem.

Je mist nu XP & voortgang

Verdien XP door te reageren op "Er was een Resident Evil Showcase"

+5 XP

Per artikel gelezen

+50 XP

Voor daily login

Level up & exclusieve giveaways
Join Discord community
Gratis account & XP verdienenJoin Discord

Leon vs Grace

Er werd in eerste instantie heel veel nadruk gelegd op de verschillende vormen van gameplay die je kon verwachten bij het spelen van Leon en Grace. Met Leon bevat de game veel meer actie. Gezien het feit dat Leon eerder in Resident Evil 4 de 'bad ass cop' speelde is dat natuurlijk niet zo vreemd.

Met Grace speel je meer, zoals je dit deed in Resident Evil 2 en 7. Je bent machtelozer en de werkelijke horror komt veel meer naar voren. Waar het met Leon puur om de sfeer gaat, kun je verwachten dat spelen met Grace veel enger zal zijn.

Er worden ook weer een paar gameplaybeelden laten zien die vooral iets te zeggen hebben over hoe prachtig deze game is, maar ook hoe heerlijk gewelddadig de actie is als je met Leon speelt.

Het verhaal gaat door

Voor Leon gaat het verhaal verder waar het eindigde in Resident Evil 6. Hij is nog altijd een DSO Agent en aan het strijden tegen het bioterrorisme, waar onder andere de Umbrella Company zich schuldig aan maakte. Deze zorgde ervoor dat het middels beruchte Racoon City veranderde in een ruïne met een zeer dikke krater in het midden.

Racoon City wordt echter wel bewoond door mensen met enige intelligentie. Een nieuw soort zombie doet zijn intrede van mensen die behoren tot de levende doden, maar die nog altijd onthouden wat ze in hun menselijke verleden hebben gedaan. Zo is er in het hotel waar Grace probeert te overleven een dienstmeid die constant niets anders doet dan proberen de boel schoon te houden tot bloedens toe.

Kettingzaag

De gameplay is gelijkaardig aan eerdere Resident Evils, maar dan gaat het wel een stapje verder. Wie de gameplay beelden bekijkt zal het niet ontgaan dat de actie er hier en daar wat houterig uitziet, waar de games om bekend staan. Echter deze keer wel met een heerlijk arsenaal aan nieuwe moves en wapens.

Vooral de manieren hoe Leon zijn tegenstanders trappend kan omleggen vallen op. Hij kan hoofden kapot drukken tegen de muur met zijn voet en de trapbewegingen zien er net even wat vetter uit dan in Resident Evil 4: Remake.

Elke nog leuk is, is de kettingzaag. Ik denk dat het stiekem de natte droom is van veel fans van de serie: Leon loslaten in het wild met een kettingzaag. Ik krijg het nu wel echt te doen met de zombies die hem in de weg lopen.

Grace krijgt een nieuw wapen met de naam de Requiem. Dit wapen is een extra krachtig pistool, zodat ze een kans heeft haarzelf te verdedigen. Hier moet wel bij gezegd worden dat de kans groot is dat de kogels voor dit wapen bijzonder schaars zijn.

Resident Evil Requiem komt uit op vrij veel platforms. PlayStation 5, Xbox Series X|S, PC, Nintendo Switch 2 en hij is ook beschikbaar in de cloud bij Geforce Now.

Auteur

P
Peter Beckers

Auteur

Delen

Laatste artikelen

Anomaly Company Cover
Nieuws2 uur geleden

Anomaly Company verwelkomt een nieuwe map

door Sil Hendriks

Timberborn Cover
Nieuws2 uur geleden

Timberborn topt de 1.0 release af met Factorio-mosterd

door Sil Hendriks

Starfield
Nieuws5 uur geleden

Hoogstwaarschijnlijk komt Starfield volgende maand naar PS5

door Samuel Lutters

Tsukhime Trial Edition Cover
Nieuws18 uur geleden

Douane vernietigt een van de zeldzaamste games ter wereld

door Sil Hendriks

Reigns The Witcher Cover
Review21 uur geleden

Reigns: The Witcher

door Natascha Huijs

Bekijk alle artikelen →

Reacties (1)

Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers

Plaats een reactie

Reacties laden...

GameQuarter.be - Gaming Nieuws, Reviews & Previews

Het Nederlandse gaming platform voor het laatste nieuws, uitgebreide reviews en exclusieve previews van je favoriete games.

Volg ons:

Partners & Links

Headliner.nlGameQuarter PodcastGamebar PodcastDiscord Server

Ontwikkeld door

Creative Crowd logoCreative Crowd
Privacyverklaring•Gebruiksvoorwaarden

© 2026 GameQuarter.be. Alle rechten voorbehouden.