GameQuarter
Inloggen
GameQuarter logo
  • Content

    Nieuws

    Gaming nieuws en updates

    Reviews

    Game beoordelingen

    Previews

    Vooruitblik op nieuwe games

    Artikels

    Columns, lijstjes en andere

    Giveaways

    Win gratis games en prijzen

  • Community & Media

    GameQuarter Podcast

    Onze wekelijkse podcast

    Gamebar Podcast

    Podcast van onze Gamebar-vrienden

  • Over Ons

    Werken Bij

    Word onderdeel van het team

    Auteurs

    Ontmoet onze schrijvers

GameQuarter.be - Gaming Nieuws, Reviews & Previews

Het Nederlandse gaming platform voor het laatste nieuws, uitgebreide reviews en exclusieve previews van je favoriete games.

Volg ons:

Discord

Chat met de community

Nintendo schaalt productie van de Switch 2 af
  1. Home
  2. Nieuws
Nieuws

Nintendo schaalt productie van de Switch 2 af

Er is minder vraag dan verwacht

Door Sil Hendriks
25/3/2026ongeveer 2 uur geleden
24

Met 17,37 miljoen verkochte exemplaren in de eerste zeven maanden na de lancering, is de Nintendo Switch 2 zonder twijfel een doorslaand succes. Diens voorganger, welke wordt gezien als een van de best verkopende consoles ooit, had immers twee jaar nodig om 20 miljoen te doorbreken en het moet raar lopen als de Switch 2 dit aantal niet eerder voorbijstreeft. Desondanks heeft Nintendo aangekondigd dat het de productie van de Nintendo Switch 2 gaat afschalen.

Duik in een stad vol vampiers met deze giveaway van DRACU-RIOT
GIVEAWAYNog 5 dagen

Duik in een stad vol vampiers met deze giveaway van DRACU-RIOT

Doe mee en WIN

De reden voor dit besluit zal ongetwijfeld gelaagd zijn, maar wat openlijk gecommuniceerd wordt, is dat de reden bij de VS ligt. Aan die kant van de oceaan zijn verkoopcijfers gekelderd, hetgeen ongetwijfeld te wijten is aan een combinatie van factoren zoals inflatie, importheffingen en een onzeker financieel en buitenlands beleid. Wat expliciet wordt genoemd als zijnde géén reden, is de stijgende kosten van onderdelen. Volgens Nintendo-president Furukawa Shuntaro zijn prijsstijgingen als gevolg hiervan voorlopig niet aan de orde.

De verlaagde productie is overigens maar van tijdelijke aard. Van 6 miljoen naar 4 miljoen gedurende één kwartaal. De afschaling betreft, althans voor nu, dus een eenmalige reductie van 2 miljoen exemplaren. Dit zal niet direct voor een enorme impact zorgen, al kan de console wel iets moeilijker te vinden zijn als er bijvoorbeeld een game voor erg populair wordt, zoals recent gebeurde bij Pokopia.

Ondanks de verminderde productie, staat het succes van de console niet ter discussie. Fluctuaties in de vraag-en-aanbod-situatie zijn van alle tijden, vooral wanneer die tijden zo turbulent zijn als 2026 al gebleken is. Je wil als Nintendo zijnde immers niet een té grote voorraad opbouwen.

Auteur

Sil Hendriks avatar
Sil Hendriks

Eindredacteur

Delen

Laatste artikelen

Fortnite
Nieuws0 uur geleden

Fortnite ontwikkelaar Epic Games gaat duizend banen schrappen

door Stefan van den Broek

Microsoft Bubble Cover Image
Nieuws1 uur geleden

Microsoft Bubble duikt plotseling op

door Patrick Decoster

Mall Rivals Cover
Nieuws1 uur geleden

De deuren van de Mall Rivals zijn nu geopend, dus het is tijd voor de launch sale!

door Sil Hendriks

Masters of Albion Cover
Nieuws2 uur geleden

Peter Molyneux nodigt gamers uit voor beta van Masters of Albion

door Sil Hendriks

Crimson Desert Preview-1
Nieuws15 uur geleden

Crimson Desert wordt goed verkocht

door Peter Beckers

Bekijk alle artikelen →

Reacties (0)

Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers

Plaats een reactie

Reacties laden...

Partners & Links

Headliner.nlGameQuarter PodcastGamebar PodcastDiscord Server

Ontwikkeld door

Creative Crowd logoCreative Crowd
Privacyverklaring•Gebruiksvoorwaarden

© 2026 GameQuarter.be. Alle rechten voorbehouden.