GameQuarter
Inloggen
GameQuarter logo
  • Content

    Nieuws

    Gaming nieuws en updates

    Reviews

    Game beoordelingen

    Previews

    Vooruitblik op nieuwe games

    Artikels

    Columns, lijstjes en andere

  • Community & Media

    GameQuarter Podcast

    Onze wekelijkse podcast

    Gamebar Podcast

    Podcast van onze Gamebar-vrienden

    Discord

    Chat met de community

  • Over Ons

    Werken Bij

    Word onderdeel van het team

    Auteurs

    Ontmoet onze schrijvers

Gauntlet Force: Rise of the Machines
  1. Home
  2. Previews
Previews

Gauntlet Force: Rise of the Machines

Deze wil je niet missen

Door Sil Hendriks
16/9/20256 maanden geleden
20

Als je mij vraagt welke game van gamescom 2025 mij het blijste heeft gemaakt, kan ik niet anders dan antwoorden met Crushed in Time. Had je me dat echter tijdens de beurs gevraagd, dan had je een lange tijd een ander antwoord gekregen, daar ik die game pas richting het eind van mijn Duitse avontuur zag. Gauntlet Force was daarentegen een van de eerste en een die een hele positieve indruk achter liet.

Je mist nu XP & voortgang

Verdien XP door te reageren op "Gauntlet Force: Rise of the Machines"

+5 XP

Per artikel gelezen

+50 XP

Voor daily login

Level up & exclusieve giveaways
Join Discord community
Gratis account & XP verdienenJoin Discord

Laat ik het niet groter maken dan het is. De reden waarom Gauntlet Force: Rise of the Machines mij zo aansprak, was simpelweg dat het ontzettend fun is. Het is een kleurrijke 2D action-platformer met lichte metroidvania-elementen, welke zowel visueel als met zijn toon doet denken aan van die foute superhelden-cartoons van vroeger. Geen Spider-Man of Batman, maar G.I. Joe, The Tick of Street Sharks. Van die cartoons waar zowel het merchandising appeal als het spreekwoordelijke testosteron vanaf sprongen. Oftewel van die dingen die je tegenwoordig niet meer ziet.

Gauntlet Force: Rise of the Machines Preview-1

Sir, yes sir!

In deze game speel jij met Major B. Campbell, een man die waarschijnlijk meer spier is dan wat anders. Hij is afgereisd naar een eiland, waar boosaardige robots zijn teamgenoten gevangen hebben genomen. Het slimme zou zijn om binnen te sluipen en ze te bevrijden, zodat jullie gezamenlijk verzet kunnen leveren aan de blikken mannen. Maar dat is niet cool.

En dus wandelt de beste man met uitgestoken borst naar het Fortress of Doom, waar het kwaadaardige genie die de oorzaak is van dit alles zich schuilhoudt, klaar om zijn vuisten en de gevechtshandschoenen die eromheen zitten te laten spreken. Zoals je wel kon raden, gaat het allemaal niet zo makkelijk. Anders zou er immers weinig game zijn.

Gauntlet Force: Rise of the Machines Preview-2

Ik heb er al zin in

Daar Gauntlet Force een titel was die ik tussendoor heb gespeeld op de beursvloer, heb ik er niet zo rustig mee kunnen zitten als voor de meeste andere previews die ik in de afgelopen weken gepubliceerd heb. En eerlijk gezegd is dat ook nergens voor nodig. Ik was na een kwartier meer dan overtuigd. De game oogt uitstekend, speelt soepel en voelt vooral heel erg goed. Campbell mag dan wel een stereotyperende macho man zijn, maar hij heeft de skills om de daad bij het woord te voegen en dus vlieg je met het grootste gemak door vijanden en obstakels heen, mits je de reflexen hebt om je skills goed te benutten.

In mijn sessie waren deze skills beperkt tot een dash, een shotgun op mijn gauntlets en natuurlijk fisticuffs, maar daar dit een metroidvania-achtige ervaring is, zal dit arsenaal gaandeweg worden uitgebreid. Ik mocht al een kettingzaag, een soort Mega Man buster en zwaard aanschouwen. En jongens ik heb er nu al zin in om daarmee te mogen spelen!

Verwachting:

Laat me even heel bot zijn. Gauntlet Force is op zijn visuele stijl na een vrij standaard 2D platformer en metroidvania. Het is echter een verdomd leuke en dat is een kwaliteit die ik niet vaak genoeg meer zie in dit overvolle genre. Ik smacht dan ook naar meer.

Auteur

Sil Hendriks avatar
Sil Hendriks

Auteur

Delen

Laatste artikelen

Anomaly Company Cover
Nieuws4 uur geleden

Anomaly Company verwelkomt een nieuwe map

door Sil Hendriks

Timberborn Cover
Nieuws4 uur geleden

Timberborn topt de 1.0 release af met Factorio-mosterd

door Sil Hendriks

Starfield
Nieuws7 uur geleden

Hoogstwaarschijnlijk komt Starfield volgende maand naar PS5

door Samuel Lutters

Tsukhime Trial Edition Cover
Nieuws20 uur geleden

Douane vernietigt een van de zeldzaamste games ter wereld

door Sil Hendriks

Reigns The Witcher Cover
ReviewGisteren

Reigns: The Witcher

door Natascha Huijs

Bekijk alle artikelen →

Reacties (0)

Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers

Plaats een reactie

Reacties laden...

GameQuarter.be - Gaming Nieuws, Reviews & Previews

Het Nederlandse gaming platform voor het laatste nieuws, uitgebreide reviews en exclusieve previews van je favoriete games.

Volg ons:

Partners & Links

Headliner.nlGameQuarter PodcastGamebar PodcastDiscord Server

Ontwikkeld door

Creative Crowd logoCreative Crowd
Privacyverklaring•Gebruiksvoorwaarden

© 2026 GameQuarter.be. Alle rechten voorbehouden.