hotness 3
Preview

Mothmen 1966

Gepost door

Als een liefhebber van visual novels en retro-spellen was mijn interesse direct geprikkeld toen een preview key van Mothmen 1966 aan ons werd aangeboden. Helaas was die wel maar twintig minuten lang, waardoor ik van tevoren wist dat het kort en krachtig of een vergeetbare snack zou worden.

In Mothmen volgen we Lee en Victoria op weg naar hun date. Lee zit achter het stuur en is de hoofdpersoon die het verhaal vertelt in de eerste persoon. De keuzes die je maakt zijn de dingen die hij zegt en de acties die hij onderneemt. In theorie tenminste. In mijn speelsessie maakte mijn keuzes immers maar weinig verschil. Óf ik moest alle keuzes maken óf er was maar één goed antwoord met een game over voor de rest. Niet bepaald wat ik van een visual novel verwacht, maar goed.

Puzzle me this

Meer dan een visual novel is Mothmen een choose-your-own-adventure, waarbij jouw taak is om de juiste acties aan elkaar te knopen om zo tot een goed einde te komen. Dit was het duidelijkst te proeven aan het eind van de demo, waarin mijn koppeltje oog in oog stond met een roedel coyotes. Door middels trial and error tot de juiste volgorde te komen, kon ik aan deze situatie ontsnappen, maar daarvoor waren wel de nodige pogingen vereist. Pogingen die je, tot mijn grote ergernis, dwingen om een stuk van het verhaal telkens opnieuw door te nemen.

Was dit een goed verhaal, dan was dit al een probleem geweest, maar zelfs dat heeft Mothmen vooralsnog niet mee. Toegegeven, twintig minuten is amper genoeg tijd om een verhaal op te zetten, maar zelfs als we dat in acht nemen kan ik zeggen dat ik mezelf de volledige versie niet zie spelen. Enerzijds omdat ik de hoofdpersoon echt een zak vind, maar vooral ook omdat de visuele presentatie mij totaal niet aansprak. Ik hou van retrospellen en hun uiterlijk, maar op een groot scherm komt het niet zo lekker uit de verf. Op een Nintendo Switch of straks op de Steam Deck kan dat anders zijn, maar voor nu is de visuele presentatie weinig imponerend. En dat is een groot probleem in een spel dat 50% graphics is.

Conclusie

Mothmen 1966’s eerste twintig minuten smaken vooralsnog niet naar meer. De visuele stijl komt niet heel lekker uit de verf en de demo weet niet genoeg op te bouwen om je als speler in het verhaal te trekken. Het grootste probleem zijn echter de keuzes, die trial and error vereisen óf compleet nutteloos zijn.

0 reacties op "Mothmen 1966"