Zodra je de game opstart en alle noodzakelijkheden hebt geregeld is het tijd om van start te gaan. Je hebt de keuze uit een aantal modes, waarvan de Career mode waarschijnlijk de belangrijkste is. Daarnaast zijn er natuurlijk ook de standaardmodes, waaronder Quick Race, Time Trial en World Championship. In de Career mode is het de bedoeling met je eigen racer van onderaan de ladder te beginnen in de hoop een topcoureur te worden, die op vele podia zal gaan schitteren naast grote namen als Michael Schumacher, Fernando Alonso en Kimi Räikkönen. Je krijgt een agent die allerlei zaken voor je regelt en al snel mag je bij een aantal teams wat testritten maken. Zijn ze tevreden over je prestatie dan bieden ze je wellicht een contract aan; zijn ze ontevreden dan kun je nokken. Gaandeweg zul je jouw kwaliteiten op het circuit moeten laten zien om in de gunst te komen van de grotere namen als Ferrari en Mercedes. Zo zul je uiteindelijk aan de top van het veld belanden. In de standaardmodes heb je de keuze uit de coureurs van het hedendaagse Formule 1-gebeuren. Kies je favoriete coureur en probeer even lekker een race te rijden, je tijden te verbeteren of wereldkampioen te worden.
Aangezien dit m'n eerste Formula One game is begon ik eerst met een aantal Quick Races om het spel een beetje onder de knie te krijgen. Al snel bleek dat de game redelijk pittig is en ik er al moeite mee had op Easy. Natuurlijk zijn er allerlei kleine hulpmiddeltjes die het je makkelijker maken. Denk aan bijremmen, bijsturen en een doorgetrokken lijn die aangeeft waar je moet rijden en wanneer er eventueel afgeremd moet worden. Ik wilde het toch op eigen kracht proberen, maar uiteindelijk hield ik de doorgetrokken lijn er maar even bij, aangezien ik het er anders niet zo geweldig vanaf bracht. Verwacht dus een pittige game als je niet bekend bent met de serie. Na een tijdje merkte ik vorderingen bij mezelf op en ik besloot dat ik eens eerste wilde worden en koos Michael Schumacher. Na een aantal pogingen wist ik toch de eerste plaats te bemachtigen. Het racen in de game is goed uitgewerkt, het snelheidsgevoel zit goed en het rijdt gewoon lekker weg. Ook is de game realistisch. Verwacht geen Gran Turismo 4, maar het is niet zo arcadegericht als ik dacht. Verwacht dus niet een leuke botsing te maken, want je zult een penalty krijgen en misschien moeten stoppen als de schade ernstig is. Accelereren, remmen of schakelen, het zit er allemaal in en het is allemaal op een dusdanige wijze vormgegeven zodat het voelt alsof je daadwerkelijk in zo'n bolide zit. Petje af dus.
Naarmate je meer ervaring hebt opgedaan wil je natuurlijk slechts één ding bereiken: wereldkampioen worden. Dit kan in de World Championship mode en de Career mode. Kies je voor World Championship dan kun je meteen vanaf de eerste Grand Prix beginnen met je favoriete coureur. Ook hier is alles aanwezig. De vrijdagtrainingen, de zaterdagtraining en uiteindelijk de kwalificatie die bepaalt vanaf welke plaats je start. Deze aspecten zijn goed uitgewerkt. Tijdens de trainingsessies heb je de tijd je auto en het circuit te verkennen. Eventuele aanpassingen kunnen je op weg helpen om die felbegeerde pole position te bemachtigen tijdens de kwalificatie die (net als in het echt) uit drie sessies bestaat. Het is niet noodzakelijk de training en kwalificatie door te ploeteren. Je kunt ook rechtstreeks met de Grand Prix beginnen, maar dan start je wel achteraan. Een andere mogelijkheid is om als beginnend coureur te beginnen aan het wereldkampioenschap. Je zult voor een aantal teams wat testritten moeten uitvoeren en uiteindelijk zul je als eerste of tweede rijder van een team beginnen aan het wereldkampioenschap. Door middel van nieuwsberichten wordt de stand van zaken in de F1-wereld bijgehouden en naarmate je beter wordt zul je mogen rijden voor de grote teams, om uiteindelijk die felbegeerde titel van wereldkampioen te bemachtigen.
Natuurlijk bevat Formula One 06 ook een multiplayermode. Deze is erg welkom, aangezien je het in de singleplayermode na een tijdje wel gezien hebt. In de multiplayermode kun je met een vriend de strijd aangaan. Kies je favoriete coureur, kies een circuit en gentlemen, start your engines. Al met al blijkt F1 06 dus een goede game te zijn. Het is geen topper van de bovenste plank, maar het racet lekker weg en het voelt goed als je merkt dat je met jouw prestaties werkelijk vorderingen maakt. Een aanrader voor Formule 1-fans.
Reacties (0)
Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers
Plaats een reactie