Ico & Shadow Of The Colossus HD, Prince Of Persia HD Trilogy, The Legend Of Zelda: Ocarina Of Time 3D, God Of War HD Collection Volume I & II, Pokemon HeartGold & SoulSilver, Kingdom Hearts Re:Coded, Beyond Good & Evil HD, Dragon Quest: Realms Of Reverie, Street Fighter IV: Arcade Edition, Starfox 64 3D, Super Mario 64 DS, Call Of Duty Classic, Tomb Raider: Triology, Resident Evil 4, Sonic Adventure DX, Ultimate Marvel VS Capcom 3, Diddy Kong Racing DS, Fire Emblem: Shadow Dragon, Cave Story 3D. Het is slechts een kleine greep uit de vele games die een remake of heruitgave hebben ontvangen. Een trend die steeds populairder wordt met in deze periode Halo: Combat Anniversairy Evolved en GoldenEye 007: Reloaded.
Het recenseren van een remake gaat iets anders dan bij een reguliere game. Waar je bij een normale game bekijkt of het vernieuwend is of juist gestaag voorbouwt op de ingeslagen weg, moet je je bij een remake drie vragen stellen. De eerste vraag is: Was de originele game relevant genoeg voor een remake? Om antwoord te geven moeten we terug naar de tijd van de Nintendo 64. Een tijd waarin multiplayer zich beperkte tot je vrienden op de bank en filmische actie niet standaard was. Terug naar de GoldenEye van veertien jaar geleden.
GoldenEye 007 onderscheidde zich van genregenoten door een door adrenaline aangedreven avontuur te bieden dat niet onder deed voor zijn grote broer op het witte doek. Hoewel de singleplayer zeer degelijk was, was het de multiplayer waar veel oudere games met warme gevoelens aan terug denken. Vele uren zijn verloren gegaan in het spelen van een van de succesvolste 3D First Person Shooters. Relevant was de game in die tijd dus zeker.
De tweede vraag is: Is de game nu ook nog relevant? In het geval van GoldenEye is dit discutabel. Behalve het feit dat de verkooppunten van GoldenEye hedendaags niet bijzonder meer zijn, is er vorig jaar al een remake verschenen, voor de Wii, die superieur aan deze versie is. Wie speelt er nu nog echt een shooter om het verhaal? Helaas bijna niemand. En de multiplayer is nogal retro en kan amper tegen de kleine teen van grootmachten als Killzone, Halo, Gears Of War, Call Of Duty, Resistance & Battlefield schoppen.
De derde en meest belangrijke vraag is: Hoe is de afwerking? Als een game origineel niet zo goed was, kan er een hoop verbeterd worden om het nog een toffe titel te maken. Iets wat de makers van GoldenEye 007: Reloaded niet goed begrepen hebben. De game is geupdate zodat het hedendaagse elementen zoals een smartphone bevat, maar daar is het ook wel mee gezegd. De animaties zijn nog steeds hopeloos achterhaald, je kunt een gast in je kop schieten en dan grijpt die naar ze kruis. Graphisch kan de game amper met de huidige standaard mee door lelijke kartelrandjes en gebrek aan details. Stealth onderdelen zijn nog altijd niet de moeite waard om te sluipen in plaats van te schieten. De multiplayer moet het nog altijd hebben van de gouwe ouwe als Deatchmatch. Het enige nieuwe op dit vlak zijn de MI16 missies. Dit zijn aangepaste versies van de singeplayer missies waarin spelers bepaalde (non-story) objectives moeten verwezelijken. Erg vermakelijk maar ze zullen je niet lang bezig houden. Wat voor de rest van de game eigenlijk ook geldt.
Conclusie
GoldenEye 007 is een game die in 2011 geen enkele poot meer heeft om op te staan. De graphics, gameplay en opbouw zijn hopeloos verouderd. De multiplayer is overal in een betere vorm te vinden en het Reloaded deel te verwaarlozen. Reloaded betekent in dit geval enkele matige updates en wat extra missies, of zoals ik het noem GoldenEye 007: Easy Money. Nostalgie is het grootste pluspunt, gebrek aan content het grootste minpunt.