Net als Mortal Mombat 9 brengt Warner Brother Studios nu ook een “Komplete” editie van Mortal Kombat X. Deze versie, Mortal Kombat XL, omvat alle voorheen vrijgegeven DLC content, waaronder de volledige Kombat Pack 1, maar bevat ook de gloednieuwe Kombat Pack 2. De XL versie is dus ideaal voor spelers die een jaartje geduld hebben uitgeoefend alvorens extra content aan te schaffen. Ook spelers die simpelweg de game niet hadden aangeschaft krijgen met deze heruitgave toch opnieuw de kans om aan de slag te gaan met de laatste Mortal Kombat in al diens glorie.
De opties.
De nieuwe content is te verkrijgen in drie verschillende formaten. Spelers die het origineel hebben aangekocht en al hun zuur verdiende centjes onmiddellijk hebben gespendeerd in de eerste Kombat Pack kunnen simpelweg de 2de Kombat Pack kopen. Spelers die het origineel hebben aangekocht maar de Kombat Pack te prijzig vonden die kunnen nu de ganse game upgraden naar de XL versie voor 30 euro. Daarnaast komt de nieuwe XL versie dus ook in de winkel rekken voor spelers die dit jaar pas aan de slag gaan met Mortal Kombat X.
Meer voer voor horror-fans
De nieuwe Kombat Pack omvat vier nieuwe personages waaronder de veel gevraagde terugkeer van Bo Rai Cho, maar ook een nieuwe cyborg, Triborg. Ook dit keer zitten er terug twee film franchise characters in de pack. In de nieuwe Kombat Pack is het de beurt aan “Alien” de xenomorph uit de gelijknamige films en Leatherface uit Texas Chainsaw Massacre. Met deze twee extra film characters komen vooral de horror fans aan hun trekken. Ooit willen Alien vs Predator elkaar zien verrot slaan met Brutalities? Of zien wie er sterker is in Leatherface vs Jason? Hoe gek je ook op horror films bent, je moet je toch wel gaan afvragen waarom de helft van deze DLC packs besteed wordt aan deze horror personages. Als die hard horror geek en Mortal Kombat fan van het eerste uur heb ik hier alvast mijn gemengde gevoelens over. Als je weet dat de community tientallen oude Mortal Kombat personages wenst terug te zien in hun favoriete franchise dan is het fighter aanbod ook in deze Kombat Pack maar flauw en ietwat teleurstellend. Triborg is echter een kleine troost. Deze nieuwe cyborg is een ultieme cyborg dat bestaat uit Sektor, Cyrax en Smoke. Deze klassieke cyborgs zijn afzonderlijke speelbaar in Triborg zijn fight style variaties. Een vierde alternatieve variant, de “no style” variant, brengt echter ook Cyber Sub-Zero als speelbaar personage, compleet met diens eigen moveset, terug.
Skins en meer
De nieuwe Kombat Pack komt ook met een aantal nieuwe skin packs zoals de Medieval Pack en de Apocalypse Pack. De XL versie brengt echter meer dan de Kombat Pack 1 en 2. De klassiekste stage van Mortal Kombat, The Pit, is nu ook beschikbaar samen met diens eigen Stage Fatality. Stage Fatalities waren een opmerkelijke afwezigheid bij de oorspronkelijke retail release van Mortal Kombat X. Ook werden twee populaire maps voorzien van een eigen Stage Fatality en hebben een aantal personages extra geheime Brutalities meegekregen. Ook de multiplayer kreeg een update en is nu voorzien van een vernieuwde netcode die reeds een poosje in beta te testen was.
br>
Conclusie
Mortal Kombat XL is in zijn huidige vorm een dijk van een spel. Mortal Kombat X was reeds één van de best geslaagde iteraties van de serie. De XL versie of de Kombat Packs brengen Mortal Kombat X nauwelijks tot niet naar een hoger niveau. De gratis updates zoals de verbeterde netcode doen dat echter wel. Op deze manier is Mortal Kombat XL voornamelijk een mooie repackage van Mortal Kombat X en krijg je simpelweg meer voor je geld dan als je de game voorheen had aangeschaft.