Er zijn soms van die aankondigingen die je niet ziet aankomen. De aankondiging van Plants vs. Zombies: Garden Warfare was zo’n aankondiging. Een nieuw deel op de telefoon, dat zou zeker niet raar zijn geweest. Maar een third-person shooter? Daarmee heeft EA een erg groot risico genomen. Wanneer Garden Warfare zou falen, dan zou het zo maar eens over kunnen zijn met de goede reputatie van de Plants vs. Zombies franchise. Gelukkig is dat niet zo het geval.
Zoals de naam al doet vermoeden, gaan in Plants vs. Zombies: Garden Warfare de planten de strijd aan tegen de zombies. Dit kan in vier verschillende modi: Team Vanquish, Gardens & Graveyards, Gnome Bomb en Garden Ops. Terwijl je bij de mobiele games van Plants vs. Zombies enkel de planten kon plaatsen die het dan voor jou gingen uitvechten, kruip je nu zelf in de huid van een plant of een zombie.
Dat kan aan beide kanten in vier verschillende classes. Het gaat hier echter niet om classes die slecht één klein verschilletje hebben tegenover de rest, maar elke class is ook echt vele malen anders. Dit komt op de eerste plaats omdat elke class een ander personage is. De Sunflower is bijvoorbeeld de hospik en de Cactus is het personage die barricades kan aanleggen samen met landmijnen. Ieder personage heeft naast een speciaal wapen dus ook speciale krachten. Dingen die je vaker tegenkomt in een shooter, zoals granaten en een drone, zitten hiertussen, maar ook compleet originele wapens passeren de revue, zoals de Peashooter die zichzelf kan veranderen in een machinegeweer. Vooral door deze feiten schuilt er achter Plants vs. Zombies: Garden Warfare een zeer goede shooter en zegt de soms wat kinderlijke uiterlijk niks over de kwaliteiten van de game.
Er zijn namelijk meerdere hints naar dat Plants vs. Zombies: Garden Warfare zichzelf niet al te serieus neemt. Dit is op de eerste plaats te zien aan Crazy Dave, de leider van de planten. Als de pan op zijn hoofd al niet genoeg zegt over zijn karakter, doen zijn uitspraken dat wel. Zo klaagt hij wanneer een vogelverschrikker kapot wordt gemaakt in Gnome Bomb, omdat ‘die vogelverschrikker nooit iemand pijn heeft gedaan’. Er zijn nog veel meer voorbeelden te bedenken, maar de grappige stijl van Plants vs. Zombies: Garden Warfare komt vooral naar voren als je kijkt naar het uiterlijk van de personages. Elk personage is te customizen, waardoor de raarste planten en zombies tot leven komen. Een zombie met vier kikkers op zijn hoofd samen met een bikini voor zijn ogen. Niks raars toch?
Dat customizen is echter helaas onderdeel van de grootste ergernis van Plants vs. Zombies: Garden Warfare. Wapenverbeteringen en nieuwe accessoires zijn namelijk vrij te spelen in de Sticker Shop. Pakketjes met stickers zijn te kopen met geld die je verdient door simpelweg het spel te spelen. Het ergerlijke hieraan is echter dat je niet kunt kopen wat je wilt hebben. Je krijgt namelijk de keuze uit verschillende pakketjes met stickers waarbij er in de beschrijving staat wat je zo maar eens zou kunnen krijgen als je dat pakketje koopt. Het gevolg is dat je maar al te vaak spullen krijgt die je helemaal niet nodig hebt en je maar zelden iets krijgt waar je echt wat aan hebt, wat ergerlijk is.
Hoogstwaarschijnlijk is dit een truc van EA om de tijd die jij aan Garden Warfare besteedt te verlengen, maar dat is allesbehalve een straf. Vooral als het gaat om Garden Ops. Dit is een modus waarin je een tuin moet planten en die met zijn vieren koste wat kost moet beschermen tegen hordes aan zombies. Bij deze modus is goed te zien dat EA bij Garden Warfare ook trouw wilde blijven aan de Plants vs. Zombies formule. Want je kunt, net zoals in de originele games, op verschillende plekken planten plaatsen die jou helpen in de strijd tegen de zombies.
Bovendien heb je ook bij Gardens & Graveyards de mogelijkheid om planten te plaatsen. Deze modus is misschien wel de leukste van allemaal. In Garden & Graveyards moet een team van planten opnieuw hun tuin beschermen tegen zombies. Het verschil met Garden Ops is echter dat de zombies deze keer niet bestuurd worden door computers, maar dat ook de zombies gewoon bestuurd worden door mensen. Telkens wanneer de zombies het voor elkaar hebben gekregen om de kostbare tuin van de planten te veranderen in een kerkhof, schuiven de spawnpoints weer een stukje op en krijgen planten opnieuw een kans om het deze keer wel goed te doen. De meeste lol is echter te vinden bij de laatste objective. Hierbij moet namelijk bij elke map een ander doel behaald worden, wat zich niet enkel beperkt tot simpelweg een tuin innemen. Zo kun je de opdracht voorgeschoteld krijgen om met vijf zombies in een huis te komen, waarbij je wordt tegengehouden door stenen die naar beneden rollen, en dan moet je ook nog eens letten op de tegenstander die er alles aan doet om jou buiten de deur te houden.
Juist door de enorme hoeveelheid lol die achter Garden & Graveyards schuilt, zul je je vooral bezighouden met deze modus. Team Vanquish is eigenlijk niks meer dan een vorm van Team Deathmatch en Gnome Bomb, waarbij je drie objectives moet vernietigen met een bom die in het midden wordt neergelegd, is ook niet erg interessant. Bij beide modi is samenwerking ook niet erg belangrijk, wat bij Garden & Graveyards wel zo belangrijk is.
EA doet er namelijk alles aan om een team samen te laten werken. Dit wordt vooral gedaan via het reviven. Het is namelijk soms noodzakelijk om wat mensen te reviven, wil je een hoger level behalen voor jouw personage. Daarnaast wordt reviven erg gemakkelijk gemaakt. Terwijl je iemand weer tot leven probeert te wekken kun je gewoon door blijven gaan met schieten, waardoor het reanimeren geen tijdrovende bezigheid is. Het gevolg? In vergelijking met andere shooters word je vele malen meer gerevived, en dat is erg tof. Ook zul je vaker dan normaal geheald worden door je teamgenoten. Simpelweg omdat Sunflowers enkel op een knopje hoeven te drukken om je te healen. Er komt geen medic kit aan te pas, maar simpelweg een straaltje die van de Sunflower naar zijn teamgenoot schiet die de Sunflower niet afhoudt van de andere bezigheden.
Tot nu toe zijn er slechts vier modi behandeld, simpelweg omdat er niet meer modi zijn. Voor een shooter is dat een erg klein aantal modi. Echter maakt dit maar weinig uit. EA heeft namelijk tot nu toe bewezen dat het nog niet klaar is met Garden Warfare. We zijn nu zo ongeveer vier maanden af van de release van Garden Warfare op de Xbox en tot nu toe zijn er drie updates verschenen. Deze brachten nieuwe maps en modi met zich mee. Zeker als je kijkt naar het feit dat een release op de PlayStation er nog aan zit te komen, zullen we nog zeker meer updates te zien krijgen. Hierdoor is de levensduur van Plants vs. Zombies: Garden Warfare langer dan een normale shooter, aangezien die vaak geld vragen voor meer maps en modi.
br>Conclusie
Er zijn zo van die games die na een review gedeïnstalleerd worden en nooit meer worden aangeraakt. Plants vs. Zombies: Garden Warfare ondergaat dat lot niet. Mede door de leuke stijl, de fantastische Gardens & Graveyards en de samenwerking die je maar al te vaak zult tegenkomen, is Garden Warfare een game die je zeker niet snel zat zult worden. De irritante Sticker Shop zal wel een bron van ergernis zijn, maar dat zorgt er niet voor dat je uit frustratie stopt met deze game en hem nooit meer aanraakt.