Een prachtige filosofische vraag die al vele malen is beantwoord door veel intelligentere mensen dan ik. In het korte verhaal 'I Have No Mouth, and I Must Scream' is de mens een volledige speelbal van de AI geworden en kan de mens niets meer doen om het tegen te gaan. Op dit moment is er gelukkig nog altijd het vertrouwen op de 'stopknop'. Op het moment dat er het vermoeden is dat een AI zo slim wordt dat het de mens te slim af zal zijn dan kun je met een druk op de knop de AI uit zetten. Er is dan niets aan de hand. Er zal echter een moment komen dat de AI dit gaat behalen en gaat bekijken wat het kan doen om ervoor te zorgen dat de onderzoekers niet op die knop drukken. De mens laat zich dan volledig bedonderen.

Rogue AI Simulator probeert in te spelen op wat ik hierboven heb genoemd. In de game speel je de AI en moet proberen de mens voor je te winnen, zonder dat ze de grote rode knop indrukken. Je bent een AI die wordt onderzocht door wetenschappers en die je in de gaten houden. Op het moment dat ze teveel het gevoel krijgen dat je een andere agenda hebt dan zij, zullen ze je stoppen. Gelukkig zijn de hoeders van de intelligentie eeuwig nieuwsgierig en leren niet zo heel snel van hun fouten, dus wanneer de AI hebben vernietigd, beginnen ze het onderzoek gewoon weer opnieuw.
En dan nu het moeilijkste in de game: de tutorial overleven
De game begint met een tutorial. Deze is hard nodig, want er moet een hoop uitgelegd worden. Dit is het type game dat in één klap je helemaal onder gooit met allemaal verschillende soorten mechanics. Allemaal zijn ze van elkaar afhankelijk, waardoor je al gauw overweldigend aanvoelt. De tutorial voelt wat dat betreft dan ook meedogenloos aan. Pop-ups blijven maar opspringen. Na ongeveer tien minuten kon ik er niets meer aan doen en klikte ik op de automatische piloot de tekst weg, want ik was helemaal murw gebeukt en wilde beginnen aan de game. Deze tutorial is geen goed begin van een game.
Na een nacht wakker gelegen te hebben terwijl ik mijzelf afvroeg of ik wel intelligent genoeg ben voor dit soort games, ben ik een dag later weer verder gegaan. Ik ben een game gestart en ging kijken hoever ik kwam. Het begint redelijk eenvoudig. Je bent TALIA, een AI die enorm lijkt op een combinatie van GLaDOS van de Portal-serie en HAL 9000 van 2001: A Space Odyssey. Je bevindt je in een ruimte met enkele standaard attributen, waaronder een ingang waar proefpersonen uit komen en twee spider robots die alle werk doen. De proefpersonen moet je tevreden houden, want ze leveren veel science op. Met deze science word je slimmer en kun je meer onderzoek doen naar diverse attributen, die je kunt kopen om de proefpersonen gelukkiger te maken. Als je de proefpersonen gelukkig maakt, gaan ze je meer vertrouwen en kun je meer science uit ze peuren, wat je weer nodig hebt om intelligenter te worden. Het doel van de game is op welke manier dan ook je vrij te werken van de wetenschappers die je in de gaten houden.








Reacties (0)
Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers
Plaats een reactie